Sürümler

     Kuzey Bilişim Yazılım Ekibi tarafından geliştirilen, METOD Muhasebe Programı, üst düzey bilgisayar bilgisine ihtiyaç duymaksızın, herkesin kolayca anlayıp kullanabileceği bir yazılım… Muadili ürünlerden farklı olarak; sadeleştirilmiş kart, fiş ve hareket ekranları ile hızlı ve kolay işlem yapabilir, özelleştirilebilir ve rahat okunabilir rapor ekranları ile istediğiniz an firmanız ile ilgili analizleri ve dökümleri kolayca alabilirsiniz… MS SQL Tabanlıdır ve Windows işletim sistemleri ile tam uyumlu olarak çalışır...Dahili Barkod El Terminali Yazılımı ve Mobil Cihaz (CepTelefonu, Tablet vs.) Desteği ile İşletmenizin her türlü yazılım ihtiyacı için Tek Program … Ayrıntılı bilgi ve Demo için bizi arayın…

Stok Modülü

Stok Modülü

Stok Kartlarınızı, Dinamik Gruplama Alanları ile Firmanıza Göre Özelleştirebilir, 5 Farklı Fiyat Alanı ile Müşteri ve Fiş Bazlı Fiyat Atamaları Yapabilir, Kartlara Otomatik Barkod Numaraları Verebilir, Karta Özel Barkod Etiket Dizaynı Hazırlayabilir, Ayakkabı ve Tekstil Sektöründe Çok Kullanılan Asortileri Karta Özel Tanımlayabilirsiniz… Metod Muhasebe Programına Özgü “Toplu Stok Kartı Açma” Ekranı ile “Model-Renk yada Marka-Ürün” Cinsi gibi Eşleştirmeler ile Toplu Olarak Stok Kartarınızı Açabilirsiniz. Cari den Bağımsız Olarak Stok Giriş-Çıkış İşlemlerinizi Yapabilir, Hareket Listeleri, Bakiye Listesi, Mali Envanter Raporları Alabilirsiniz.

Cari Modülü

Cari Modülü

Müşteri ve Tedarikçilerinizin Cari Kartlarınızı Temel Kart Bilgilerine İlave Olarak Dinamik Cari Grubu İle Ayırabilir, Carilerinize Fişlerde Otomatik Çalışacak 3 Farklı İskonto Oranı Tanımlayabilir, Stoklardaki Fiyatlardan İstediğinizi Cari Kartına Varsayılan Yapabilir ve Faturalarınızı Daha Hızlı ve Sorunsuz Hazırlayabilirsiniz. Yine Cari Kartındaki Kara Liste Bilgisi ile Personelinizi İşlem Yapmadan Önce Uyarabilir, Olası Ticari Zararların Önüne Geçebilirsiniz. Kart İçerisine Tanımlayacağınız E-Posta Adresi ile Tedarikçi veya Müşterinize Tek Tuşla Hızlı Cari Hesap Ekstresi Gönderebilir, GSM Alanına Gireceğiniz Telefon Numarası ile Fatura Kesildiğinde Yada Toplu Bildirimlerde Carinize SMS Gönderebilirsiniz. 4 Temel Fişi ile Cari Kartlarınızın Devir Rakamlarını, Tahsilat ve Tediyelerinizi Kolayca İşleyebilirsiniz. Detaylı Cari Kart Raporları ile Bakiye Listeleri, Detaylı ve Detaysız Hesap Ekstreleri, Adres/Telefon Listeleri Alabilirsiniz.

Fatura Modülü

Fatura Modülü

Yalın, Düzenli ve Kolay Anlaşılır ve Kullanılabilir Ara Yüzü ile Metod Fatura Modülünde Alış, Satış ve İade Faturalarınızı İşleyebilirsiniz. Fatura İşlerken Sadece Klavye İle Hızlı İşlem Yapabilir, Tek Tuşla Stok Son Alış-Satış Fiyatlarına Ulaşabilir, Toplu İskonto ve İlave Tanımları Yapıp Kullanabilir, Faturaya Barkodlu Stok Ekleme Yapabilir, Farklı Adres Bilgileri Girebilirsiniz. Hızlı Fatura Kapama ile Tek Tuşla Cari,Kasa yada Banka Modülünü İşleme Alarak Fatura Kapatabilirsiniz. Fatura Dizaynlarını Sürükle Bırak Kolaylığında Görsel Olarak Yapabilirsiniz. Fatura Listesi, Fatura Kalem Listesi Raporlarına Ek Olarak Kar/Zarar Analizi Raporu İle Firmanızı Karlılığını Gerçeğe En Yakın Şekliyle Görebilirsiniz.

Sipariş Modülü

Sipariş Modülü

Stok Siparişlerinizi Farklı Miktar (Adet, Koli, Çift, Paket) ve Farklı Fiyat Tiplerini (Peşin, Vadeli, Çek, Kredi Kartı) Anlık Değiştirip Kullanma İmkanı İle Hızlı ve Sağlıklı Sipariş Alma İmkanı Sağlar. Fatura Modülü İle Entegre Çalışarak Almış Olduğunuz Satış Siparişlerinizi Kontrol Eder ve Otomatik Olarak Kapatır, Sizi Siparişleri Elle Takip Yükünden Kurtarır. İsteğiniz an Cari ve Stok Bazlı Sipariş Raporları Alabilir, Stok Raporlarınızı Model ve Renk Gibi Kriterlere Göre Gruplandırabilirsiniz.

Çek / Senet Modülü

Çek / Senet Modülü

Müşteri ve Firma Çeklerini; Alınması, Cirolanması, Takasa yada Teminata Verilmesi, Tahsil Edilmesi, İade Alınması, İade Edilmesi vb. Bütün Seyrini Detaylı Bir Şekilde Takip Edebilir, Vadesi Gelen Çek/Senetler için Otomatik Olarak Bilgilendirilirsiniz. Müşteri ve Firma Çeklerinizi İsteğinizi Kriterlere Göre Filtreleyip Raporlayabilirsiniz.

Banka Modülü

Banka Modülü

Sınırsız Banka Hesap Kartı Tanımlaması Yapabilir, Banka Hesaplarınızı Vadeli, Vadesiz, POS vb. Ayırabilir, 4 Farklı Fiş ile Devir, Tahsilat ve Tediye Hareketlerinizi Kolayca İşleyebilir, İşlemlerinizde Hizmet Kartı, Cari, Kasa yada Direkt Ödeme Seçimi Yapabilir, Banka Kartına, Cari Kartına, Kasa Kartına yada Hizmet Kartına Göre Raporlama Yapabilirsiniz, Banka Hesap Ekstrelerinizi Kolayca Alabilirsiniz.

Kasa Modülü

Kasa Modülü

Sınırsız Kasa Kartı Tanımlaması Yapabilir, 4 Farklı Fiş ile Devir, Tahsilat ve Tediye Hareketlerinizi Kolayca İşleyebilir, İşlemlerinizde Hizmet Kartı, Cari yada Direkt Ödeme Seçimi Yapabilir, Kasa Kartına, Cari Kartına yada Hizmet Kartına Göre Raporlama Yapabilirsiniz.

Üretim Modülü

Üretim Modülü

Bilhassa İmalat Yapan Ayakkabı Fabrikaları için Düşünülmüş Olan Üretim Modülümüz İle 4 Aşamada (Kesim, Saya, Monta ve Aksesuar) Üretim Takibi Yapabilirsiniz. Üretim Reçetelerinizi Aşamalı Olarak Kaydeder, Her Aşamadaki Maliyetleri Hammadde ve Gider Olarak Ayrı Ayrı Görebilir, Reçetelerinizi Toplu Olarak Diğer Stoklara Kopyalayarak Zamandan Kazanırsınız. Üretim İşleminde Her Aşamanın Gideri ve Hammaddesi, Aşama Tamamlandığında Düşer, Böylece Stoklarınızda İşletmenizde Karışmaz, Gereksiz Hammadde Tedariği Yaparak İşletmenizi Kısa Vadeli Borç Yükünün Altına Sokmazsınız. İmalatın Geneli yada Her Aşaması için Farklı Üretim Fişleri Dökebilir, Üretim İşlemlerinizin Durumları ile İlgili Genel Raporlar Alabilir ve Üretim Planlamanızı Rahatça Yaparsınız.

El Terninali Modülü

El Terminali Modülü

Metod Muhasebe Standart ve Pro Paket ile Ücretsiz Gelen Barkod El Terminali Yazılımını Kullanarak, Kablosuz Barkod El Terminaliniz Üzerinden;
ü İmalattan Giriş,
ü Stok Giriş ve Çıkış,
ü Alış ve Satış Faturası,
ü Sipariş Alma,
ü Cari Tahsilat
İşlemlerinizi Kolaylıkla Yapabilirsiniz. El Terminali Yazılımımız Offline yani Bağlantısız Çalışma Özelliğine Sahip Olduğundan, Arzu Ederseniz Firmanız Dışındaki Sıcak Soğuk Satış İşlemlerinde Kullanabilir Fatura Kesip Döküm Alabilir, Sipariş Toplayabilir, Tahsilat Yapabilir, daha Sonra Firma Bünyesine Geldiğinizde yada Kablosuz İnternet Olan Herhangi Bir Yerden Toplu Olarak Bu İşlemleri Sisteminize Entegre Edebilirsiniz.

SMS Modülü

SMS Sistemi

Metod Muhasebe Basic Dahil Her Versiyonunda Bulunan Entegre SMS Yapısı ile Müşteri ve Tedarikçilerinize Toplu SMS Gönderimi Yapabileceğiniz gibi, Parametreleri Belirleyerek Fatura Kesildiğinde Müşterinize yada Çek/Senet Vadesi Geldiğinde Kendinize Otomatik SMS Gönderimi Yaptırabilirsiz.
(***İlave SMS Pakedi Alınmasını Gerektirir.)